SlovenskýAngličtina

0 ks 0.00 €

Loading

Dunajec

Rieka Dunajec:

 

Červený  Kláštor - Lesnica    9 km ( cca 2 hod.) dlhy splav centrálnou častou Pienin(prielom Dunajca) rieka v tomto úseku tečie cez kaňon, je to najkrajšia a aj najzaujímavejšia časť splavu. Trasa je vhodná pre všetkých .

 

Spišská Stará Ves - Lesnica  17 km dlhy splav(cca 3,5 hod.) Splavuje sa celková dĺžka hranice medzi poľskom a slovenskom. Počas splavu je možne občerstviť v pivnej stanici alebo  navštíviť múzeum.

 

 

Lysá nad Dunajcom - Kroscienko(PL)  25 km dlhy splav(cca 5-6 hod.) Splav začína pod priehradou Czorstyn a konči v poľskom mesteKroscienko nad Dunajcem. Je to ideálna celodňová trasa s možnými zástavkami na občerstvenie alebo návštevu múzea.

 

 

Lysá nad Dunajcom – NowySacz (PL)  67 km dlhy splav (2-3 dni)  Splav začína pod priehradou Czorstyn a konči v poľskom mesteNowySacz. Je to ideálna trasa na cely  víkend.  Počas splavu je možne zastaviť sa na občerstvenie, alebo navštíviť múzeum , bývali  kartuziánsky kláštor  alebo vystúpiť na dominantu Pienin  vrch Tri koruny.

 

 

 

NowyTarg (PL) – NowySacz (PL)  97 km dlhy splav (4 dni) Splav záčina v poľskom meste NowyTarg a prvý deň konci v priehrade Czorstyn. Ďalej sa pokračuje  častou pod priehradou až do mesta NowySacz.  Počas splavu je možne zastaviť sa na občerstvenie,  navštíviť hrady Niedzica a Czorstyn, bývali  kartuziánsky kláštor  alebo vystúpiť na dominantu Pienin  vrch Tri koruny.

 

 

 
Loading

DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK